Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt Bakımının Önemi Nedir?

09/04/2019

Cildin üzerine uygulanan makyaj malzemelerinin bıraktığı kalıntılar gözenekleri tıkayarak çeşitli cilt problemlerini beraberinde getirir. Bu nedenle düzenli uygulanan cilt bakımı sağlıklı ve güzel bir cilt için son derece önem taşır.

Cilt bakım yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kişinin cilt tipi ve yaşadığı problemdir. Bazı ciltler leke problemi yaşarken bazı ciltler akne ve sivilce gibi cilt problemleriyle savaşır. Etkili bir bakım için cildin ihtiyacına yönelik ürünler tercih edilmelidir.

Günlük Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

1.Adım: Temizleyicidir. Kuru ciltler nemlendirici etkili krem yapıda temizleyici tercih etmeliyken, yağlı ve karma ciltler jel veya köpük yapıda temizleyici tercih etmelidir.

2.Adım: Onarıcıdır. Onarıcı ürünler cildin temel problemine odaklanır. Örneğin; leke problemi yaşayan bir ciltte uygulanan serum onarıcı etkiye sahiptir.

3.Adım Nemlendiricidir. Öncelikle her cildin neme ihtiyaç duyduğu unutulmamlıdır. Çünkü nem=su demektedir. Burada da dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kişinin cilt tipidir. Kuru ciltler yoğun yapıda nemlendirici, yağlı ciltler nemlendirici jel, normal ciltler ise fluide yapıda krem tercih etmelidir.

4.Adım: Koruyucudur. Doğru bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi de güneş kreminin sadece yaz aylarında kullanılması gerektiğidir. Güneş koruyucu yaz kış kullanılmalıdır. Güneş kremi cildinizi güneşe ve çevresel faktörlere karşı korurken, yaşlılık belirtilerine karşı da önlem alır.

Cilt bakımının düzenli yapılması kadar hangi ürünlerle yapıldığı da son derece önemli bir konudur. Çünkü kimyasal içeriği yüksek olan ürünler cildin doğal yapısını bozarak çeşitli problemlere neden olabilir. Bu sebeple 4 4’lük cilt bakımı için doğal ürünler tercih edilmelidir.  Cilt bakımının faydaları diğer bir adıyla yararlarına değinecek olursak akne, sivilce, leke ve yaşlanma karşıtı gibi çeşitli cilt problemlerinin oluşmasını engeller, var olan problemlerin giderilmesini sağlar.

Sizde cildinize uygun bakım rütini oluşturmak istiyorsanız Cilt Bakımı sayfasını ziyaret ederek dünyaca ünlü cilt bakım markalarının ürünlerini inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla hemen sahip olabilirsiniz.


Yorum ekle